Spotkanie podróżnicze

Kancia

SPOTKANIE PODRÓŻNICZE

SPITSBERGEN – ŻYCIE NA STACJACH POLARNYCH”.

Będzie to opowieść o codziennym życiu w niecodziennych warunkach. Prelekcja zawiera garść ciekawostek i porównanie życia na stacjach polarnych w Calypsobyen i w Hornsundzie. Prezentacja okraszona jest zdjęciami dokumentującymi warunki mieszkania, prowadzenie badań w fiordach, na wybrzeżach oraz na lodowcach, a także piękno otaczającego krajobrazu.

KAROLINA „KANCIA” MĘDREK

– absolwentka geografii. W poszukiwaniu zimy i bluesa podróżuje po arktycznych krajach: cztery letnie sezony spędziła w stacjach polarnych na Spitsbergenie, wędrowała po śnieżnej Laponii, rowerem wjechała na Nordkapp, przebiła się przez interior Islandii, odbyła przelot nad lądolodem i odwiedziła Nuuk – stolicę Grenlandii. Od kilku lat opowiada o swoich podróżach na uczelniach, w szkołach, stowarzyszeniach, klubach, na festiwalach…